9. Mistrzostwa Kierowców Autobusów Miejskich w Mobilis

W piątek 30 czerwca 2023 roku, odbyła się kolejna edycja ważnego dla naszej firmy wydarzenia, czyli 9. Mistrzostwa Kierowców Autobusów Miejskich. Na terenie zajezdni autobusowej Mobilis w Ursusie, zawodnicy biorący udział w rywalizacji zmierzyli się ze sobą w wielu ciekawych konkurencjach.

Panie i panowie kierowcy, którzy na co dzień pracują w spółce Mobilis, musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, rozwiązując testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego jak i praktycznymi umiejętnościami na placu manewrowym oraz „jazdą po mieście.” Do konkurencji praktycznych zaliczała się też pierwsza pomoc przedmedyczna, polegająca na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, za pomocą fantoma. Podczas precyzyjnej jazdy na placu manewrowym, kierowcy musieli pokonać bezbłędnie oraz w jak najszybszym czasie przygotowaną trasę, czyli slalom przodem, parkowanie przodem i tyłem, podjazd pod przystanek i obsługę pasażera z niepełnosprawnością, strącanie żółtych pachołków przednim kołem. To właśnie pokaz precyzyjnej jazdy budził w zawodnikach najwięcej emocji oraz entuzjazmu i znacznie podniósł poziom rywalizacji. Zmagania na placu manewrowym były wstępem do etapu „jazdy po mieście”, gdzie zadaniem kierowców był przejazd wyznaczoną trasą zgodnie z przepisami drogowymi oraz precyzyjne zatrzymywanie autobusu w zatoce przystankowej. Ocenianym elementem przez Jurorów był Eco Driving, czyli najmniejsze zużycie paliwa podczas konkurencji „jazdy po mieście”, przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa na drodze.

Na najlepszych kierowców czekały puchary oraz nagrody finansowe, które zostały wręczone następnego dnia, podczas Pikniku Rodzinno-Sportowego w Parku Rozrywki Julinek.

Ostateczna klasyfikacja IX edycji Mistrzostw Kierowców przedstawia się następująco:
🥇 I miejsce – Jakub Ptak (Kraków)
🥈 II miejsce – Tomasz Kucharczyk (Kraków)
🥉 III miejsce – Maria Bębenek (Kraków)
🚌 Eco Driving – Karol Świderski (Bydgoszcz)

Tegoroczne Mistrzostwa Kierowców 2023 dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Warte podkreślenia są wszechstronne umiejętności zaprezentowane przez naszych zawodników. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM! Dziękujemy za udział wszystkim Paniom i Panom oraz pozytywną rywalizację na najwyższym poziomie.

W piątek 30 czerwca 2023 roku, odbyła się kolejna edycja ważnego dla naszej firmy wydarzenia, czyli 9. Mistrzostwa Kierowców Autobusów Miejskich.
Facebook