Mobilis

WYDARZENIA

27 lutego 2020 r. - Testy najnowszego Mercedes Conecto G w Krakowie

Testowaliśmy kolejny autobus, tym razem w krakowskim oddziale naszej firmy. Najnowszej generacji model Mercedes-Benz Conecto G. od EvoBus. Srebrny debiutant otrzymał numer taborowy MC397. Jest to fabrycznie nowy pojazd (rok produkcji 2020), który pasażerowie mogli spotkać na ulicach Krakowa od 27 lutego do połowy marca 2020 roku. Testy były przeprowadzane na wszystkich liniach przegubowych obsługiwanych przez zajezdnię w Krakowie tj. 138, 152, 159, 178, 192, 478, 502. – kliknij, aby zobaczyć

1 lutego 2020 r. - Kolejne autobusy Isuzu Citiport we Wrocławiu

Na wrocławskie ulice wyjechały kolejne 12-metrowe Isuzu Citiport (9 sztuk), które zostały skierowane do obsługi linii 133.

20 stycznia 2020 r. (Warszawa) - Elektryczny Mercedes e-Citaro na testach w Mobilis

Dzięki współpracy z firmą EvoBus Polska, elektryczny autobus Mercedes-Benz eCitaro został przekazany na testy do zajezdni Mobilis w Warszawie. Autobus o długości 12 metrów, w pełni niskopodłogowy należy do innowacyjnej grupy pojazdów zero-emisyjnych, napędzanych wyłącznie energią elektryczną. Elektrobus otrzymał pozytywną ocenę podczas procedury certyfikacji Zarządu Transportu Miejskiego – organizatora transportu publicznego w stolicy. Pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego mogli korzystać z elektrycznego eCitaro, wybierając linię 102. Testy trwały do 31 stycznia 2020 roku. W tym czasie eksperci Mobilis gromadzili i analizowali dane oraz informacje dotyczące testowanego niemieckiego autobusu. – kliknij, aby zobaczyć

18 stycznia 2020 r. - Debiut Isuzu Citiport i Mobilis we Wrocławiu

Pierwsze autobusy Isuzu Citiport wyjechały na wrocławskie ulice, zgodnie z umową na podwykonawstwo podpisaną we wrześniu 2019 roku pomiędzy Mobilis sp. z o.o. a miejskim operatorem transportu publicznego, czyli MPK Wrocław. – kliknij, aby zobaczyć

29 października 2019 r. - Akcja Pamiętamy – Spacer po Starych Powązkach w Warszawie

Razem z przedstawicielami Zarządu Transportu Miejskiego oraz innych przewoźników, Prezes Zarządu Mobilis – Łukasz Trzaska, uczestniczył w spacerze po Starych Powązkach, podczas którego oddał hołd osobom zmarłym, zasłużonym zarówno dla rozwoju transportu publicznego w Warszawie jak również dla rozwoju stolicy. – kliknij, aby zobaczyć

16 października 2019 r. (Warszawa) - Targi Pracy i Przedsiębiorczości

Hasło przewodnie tegorocznych Targów Pracy i Przedsiębiorczości, które odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie to „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”. Kolejna edycja, w której firma Mobilis uczestniczyła jako wystawca – kliknij, aby zobaczyć. Osoby poszukujące pracy oraz nowych ścieżek rozwoju miały okazję zapoznania się z proponowanymi przez nas ofertami pracy. Organizatorami wydarzenia był m.in. Urząd m.st. Warszawy oraz Urząd Pracy m.st. Warszawy – kliknij, aby zobaczyć.

11 września 2019 r. (Katowice) - Międzynarodowe Targi Górnictwa, Konferencja "Elektromobilność – strategia przyszłości"

Jakim cudem w Polsce ma pojawić się milion lub więcej pojazdów elektrycznych, jak w zapowiedziach? Ile kilometrów przebiegu każdej doby powinien pokonywać e-autobus miejski, by jego zakup opłacał się samorządowi? Czy 300 km koniecznego zasięgu e-auta to niepotrzebne wymaganie? Czy Polacy w ogóle potrafią pożegnać się z wizją auta na własność? – nad takimi m.in. kwestiami dyskutowali uczestnicy konferencji “Elektromobilność – strategia przyszłości” w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wśród zaproszonych ekspertów Prezes Mobilis – Pan Dariusz Załuska – kliknij, aby zobaczyć. Organizatorzy: PTG S.A. i Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

9-10 września 2019 r. (Lublin) - Kongres Nowej Mobilności 2019

KNM 2019 był pierwszą tego typu konferencją branżową w Polsce, w pełni poświęconą elektromobilności i paliwom alternatywnym, skierowaną do polskich samorządów. Podczas wydarzenia ponad 30 włodarzy polskich miast podpisało Deklarację Miast na rzecz Rozwoju Elektromobilności. Następnie przedstawiciele polskich miast, wspólnie z praktykami rynku omawiali najlepsze rozwiązania przyczyniające się do rozwoju rynku zeroemisyjnego transportu w Polsce. Organizatorami Kongresu Nowej Mobilności 2019 było: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, oraz Związek Miast Polskich.

29 sierpnia 2019 r. (Warszawa) - Forum Transportu Publicznego – Nowe Technologie i Bezpieczeństwo

Firma Mobilis kolejny raz jako Partner uczestniczyła w sierpniowej edycji wydarzenia, które zgromadziło przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za rozwój transportu w Polsce. Podczas Forum, które zostało zorganizowane przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu, odbyły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich dotyczył przyszłości biletu na transportu publiczny, natomiast drugi elektromobilności. Podziękowania dla Mobilis za profesjonalną współpracę podczas Forum – kliknij, aby zobaczyć.

11-12 kwietnia 2019 r. (Kraków) – Konferencja "Bezpieczny Pojazd - Bezpieczny Pasażer"

Międzynarodowa Konferencja podczas której przedstawiciele czołowych europejskich producentów autobusów, przewoźników oraz specjaliści z różnych dziedzin omawiali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podróżnych. Wśród przedstawicieli przewoźników prezentację „Kierowca – najważniejszy system bezpieczeństwa w każdym pojeździe” przedstawił Pan Paweł Paruch – Kierownik Zajezdni Kraków w Mobilis Sp. z o.o. Jaki powinien być bezpieczny kierowca? Jak zagwarantować dobrego kierowcę? Jak przebiega rekrutacja oraz szkolenia kierowców w Mobilis? To główne tematy, które zostały zaprezentowane i omówione podczas wystąpienia.

1 kwietnia 2019 r. – Forum Samorządowe, „Koszty funkcjonowania komunikacji miejskiej można zmniejszyć.”

Na pytania jak podnieść jakość usług transportowych w miastach oraz jakie korzyści może przynieść samorządom zamiana miejskiej spółki na prywatnego przewoźnika odpowiedział „Forum Samorządowemu” Dariusz Załuska, Prezes Zarządu Mobilis Sp. z o.o. Rozmowę można przeczytać tutaj.

8 marca 2019 r. – Kobiety Kierowcy w Mobilis

We współpracy z MAN Polska powstał film, w którym prezentujemy dwie Panie, które na co dzień pracują jako kierowcy autobusu Mobilis w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia tutaj.

24 stycznia 2019 r. (Warszawa) – Forum Transportu Publicznego – Nowe Technologie i Bezpieczeństwo

Wydarzenie zorganizowane przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu. Ekspercką opinię dotyczącą optymalizacji miejskiego transportu zbiorowego przedstawił Dariusz Załuska – Prezes Mobilis. Prezentacja “Jak  poprawić efektywność wydatkowania środków na komunikację miejską?” została najwyżej oceniona spośród wszystkich wystąpień – kliknij, aby zobaczyć.

23-25 października 2018 r. (Kielce) - XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO

Nasi specjaliści sprawdzali nowe trendy i kierunki rozwoju transportu publicznego. Oceniali również prezentowane pojazdy z alternatywnymi źródłami zasilania.

18 października 2018 r. (Tauron Arena Kraków) - Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”

Udział w tym wydarzeniu był dobrą okazją dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w Mobilis oraz porozmawiać o możliwościach, jakie oferujemy. Organizatorem Targów był Grodzki Urząd Pracy w Krakowie.

11-12 października 2018 r. (Centrum Nauki Kopernik w Warszawie) – VII Kongres Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta

Kongres został zorganizowany przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR oraz portal Transport-Publiczny.pl. Dariusz Załuska – Prezes Zarządu Mobilis odebrał nagrodę, przyznaną przez portal Transport-Publiczny.pl, za “Świadczenie kompleksowej usługi przewozowej z wykorzystaniem największej floty autobusów hybrydowych w Polsce” – kliknij, aby zobaczyć.

16 września 2018 r. (Pałac Kultury i Nauki w Warszawie) - Konferencja „Mobilna Warszawa, Zrównoważony Transport”

Udziałem w Konferencji rozpoczęliśmy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – inicjatywę, której celem była promocja ekologicznych form podróżowania takich jak: korzystanie ze środków transportu zbiorowego, roweru, czy poruszanie się pieszo.