Wycieczka Niewidomych Uczniów ze Szkoły św. Maksymiliana w Laskach

We wtorkowe przedpołudnie gościliśmy wycieczkę niewidomych uczniów wraz z opiekunami ze Szkoły św. Maksymiliana w Laskach. 

W ramach zwiedzania zajezdni Mobilis w Ursusie, na początku pokazaliśmy uczniom dyspozytornię opowiadając o pracy kierowców, później dzieci dotykały teczek wyjazdowych. Następnie udaliśmy się do sali szkoleń gdzie opowiedzieliśmy o historii firmy, bieżącej działalności i planach na przyszłość. Jak działa system informacji liniowej? Jak działa system zapowiedzi przystanków? O której muszą wstawać kierowcy? – to tylko niektóre pytania, jakie zadawali uczniowie i z zainteresowaniem oczekiwali na odpowiedzi.

W części na zewnątrz zaprosiliśmy gości do autobusu hybrydowego MAN, opowiadając o zasadach bezpiecznego podróżowania autobusem oraz wskazaliśmy dotykowe elementy wyposażenia. Przedstawiciel warsztatu Pan Krzysztof Staniec opowiedział o systemie pracy mechaników. A kolejną atrakcją był przejazd przez myjnię i kanały diagnostyczne. Na koniec każdy mógł usiąść w fotelu kierowcy oraz zapoznać się z wyposażeniem instruktora nadzoru ruchu (lizak, radiowóz, sygnały dźwiękowe). 

Na pamiątkę wizyty każdemu uczestnikowi wręczyliśmy certyfikat wycieczki oraz odblask w kształcie autobusu. W podziękowaniu otrzymaliśmy przepiękne ręcznie wykonane podziękowanie oraz baranka wielkanocnego. 

Dziękujemy za odwiedziny. Jest nam bardzo miło, że mogliśmy spełnić marzenia naszych gości.

Facebook