Dzień Dziecka – wycieczka uczniów do zajezdni autobusowej Mobilis

W ramach Dnia Dziecka, we wtorkowe przedpołudnie zajezdnię autobusową Mobilis w Ursusie odwiedzili wyjątkowi goście. Prawie 30 osobowa grupa drugoklasistów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 271 w Warszawie uczestniczyła w ciekawej lekcji edukacyjnej, podczas której poznała bezpieczne zasady podróżowania komunikacją miejską i kulturalnego zachowania w środkach transportu zbiorowego.

Już rano, pierwsze pozytywne emocje i uśmiechy powitały p. Joannę – kierowcę autobusu Mobilis, która specjalnie przyjechała do szkoły autobusem MAN Lion`s City Hybrid, aby zabrać naszych gości na wycieczkę i zwiedzanie zajezdni autobusowej. Młodzi pasażerowie otrzymali też kamizelki odblaskowe, bo to ważny element bezpieczeństwa.

Na terenie zajezdni Mobilis, dzieci miały okazję poznać zadania jej pracowników i przekonać się jak wymagająca jest praca wszystkich osób, które przyczyniają się do funkcjonowania komunikacji w Warszawie. Poruszone zostały sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Przygotowaliśmy krótki quiz z nagrodami dotyczący pracy kierowcy oraz właściwego zachowania się w autobusie. Ciekawym doświadczeniem był przejazd autobusem przez myjnię i kanały diagnostyczne znajdujące się w części warsztatowej zajezdni. Niemałe emocje wśród naszych gości wzbudził też Radiowóz oraz pozostałe wyposażenie Instruktora Nadzoru Ruchu („lizak”, biała czapka oraz sygnały dźwiękowe).

Na pamiątkę wizyty każdemu młodemu uczestnikowi wręczyliśmy drobne mobilisowe upominki. Gdy nadszedł czas pożegnania z zajezdnią Mobilis, p. Joanna bezpiecznie odwiozła autobusem naszych najmłodszych pasażerów z powrotem do szkoły.
Dziękujemy za dzisiejsze odwiedziny!

Facebook