3-4 września 2021 roku – Wspaniały aktywny weekend z Mobilis

Za nami bardzo aktywny weekend. W piątek, Komisja Socjalna w Mobilis zorganizowała VII Mistrzostwa Kierowców Autobusów Miejskich, natomiast w sobotę Piknik rodzinno-sportowy w Parku Rozrywki Julinek.

W Pikniku uczestniczyło łącznie 350 osób, z trzech oddziałów naszej firmy: warszawskiego, krakowskiego i wrocławskiego. Po raz pierwszy witaliśmy współpracowników z Wrocławia – kierowców i dyspozytorów wraz rodzinami. Było nam również bardzo miło gościć jak co roku współpracowników z Krakowa, którzy przyjechali także z rodzinami.

Nasi pracownicy wraz z najmłodszymi mogli liczyć na moc atrakcji m.in. gry i zabawy (przeciąganie liny, badminton, strzały piłką do celu), animacje czy dmuchańce. A to wszystko, przy dźwiękach ulubionej muzyki. Pogoda dopisała, więc nie zabrakło też występów cyrkowych. Były szkolenia przeprowadzone przez zespół medyczny oraz pokaz strażacki przygotowany przez OSP Leszno. Łącząc zabawę z nauką, pociechy miały szansę zobaczyć z bliska hybrydowy autobus MAN oraz przegubowy autobus Mercedes Conecto, a także poznać zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w komunikacji miejskiej. Dużą popularnością cieszył się radiowóz Nadzoru Ruchu. Dzieci chciały sprawdzić, jak siedzi się za kierownicą takiego pojazdu  i zapoznać się z wyposażeniem instruktora nadzoru ruchu (lizak, sygnały dźwiękowe). Każde dziecko otrzymało również gadżety w postaci czapeczek, kamizelek, odblasków czy kolorowanek. Do dyspozycji uczestników był również bufet grillowy.  Wszystko to sprawiło, że dzień należał do wyjątkowo udanych.

Natomiast podczas piątkowej rywalizacji kierowcy, którzy na co dzień pracują w Mobilis, zaprezentowali swoje umiejętności w VII Mistrzostwach Kierowców Autobusów Komunikacji Miejskiej, zorganizowanych przez naszą firmę na terenie zajezdni autobusowej Ursus w Warszawie. To kolejna edycja wydarzenia, która pozwoliła kierowcom sprawdzić swoje umiejętności i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zawodnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, rozwiązując testy m.in. ze znajomości przepisów ruchu drogowego czy zasad udzielania pierwszej pomocy, jak i praktycznymi umiejętnościami na placu manewrowym oraz “jazdą po mieście.”

Konkurencja była silna, ale zaangażowanie i chęć zwycięstwa równie mocna. Na najlepszych kierowców czekały nagrody pieniężne, a dodatkowo najlepszy kierowca w konkurencji Eco Driving (najmniejsze zużycie paliwa podczas konkurencji „jazdy po mieście”) otrzymał nagrodę specjalną oraz Puchar Prezesa Mobilis Sp. z o.o. Nagrody zostały wręczone podczas rodzinnego Pikniku w Parku Rozrywki Julinek.

Ostateczna klasyfikacja 7. edycji Mistrzostw Kierowców przedstawia się następująco:

I miejsce – ex aequo 🥇Adam Radomski (Warszawa) i 🥇Tomasz Kucharczyk (Kraków) – obaj otrzymali taką samą łączną notę – 250 pkt.
III miejsce –🥉Krzysztof Chrząszcz (Warszawa) – otrzymał 240 pkt.
Eco Driving – 🚌 Krzysztof Pękalski (Warszawa). 

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM! Dziękujemy za udział wszystkim kierowcom, dobrą zabawę i pozytywne emocje podczas zawodów.

Facebook