Nowe autobusy od Mobilis na ulicach Wrocławia

30 nowych autobusów komunikacji miejskiej będzie woziło mieszkańców Wrocławia. Nowy tabor to efekt kontraktu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji z firmą Mobilis – największym w Polsce niezależnym operatorem w sektorze komunikacji miejskiej. Wrocław jest kolejnym miastem po Warszawie i Krakowie, gdzie spółka obsługuje miejskie przejazdy.

Dokładnie w najbliższą sobotę, 4 kwietnia na ulice Wrocławia wyjedzie trzecia i tym samym ostatnia partia autobusów dostarczonych i obsługiwanych przez Mobilis. W sumie będzie to 12 przegubowych nowych pojazdów marki Mercedes Conecto G. Wcześniej, w styczniu i w lutym na wrocławskie ulice trafiło 18 autobusów przewoźnika marki Isuzu Citiport.
Nowe autobusy Mobilisa będą kursowały na liniach 115, 118 i 133 – informuje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. – Dzięki nim MPK będzie mogło realizować więcej kursów na innych liniach, co sprawi, że podróżowanie komunikacją miejską, zwłaszcza w tym trudnym okresie epidemicznym, stanie się bardziej komfortowe i bezpieczne dla pasażerów. Wygramy tą wojnę. Razem – dodaje.
Nowe pojazy to nowoczesne, dwuosiowe, 12–metrowe, niskopodłogowe autobusy. Zostały one wyprodukowane w jednej z największych fabryk autobusowych w Europie, są zasilane olejem napędowym i spełniają wymagania normy czystości emisji spalin Euro VI. Pod względem specyfikacji technicznej oraz wyposażenia autobusy spełniają wszystkie wymagania przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej.
Wszystkie autobusy wyposażone są w nowoczesne niskoemisyjne silniki Euro VI, klimatyzację, komputer pokładowy z modułami komunikacyjnymi system monitoringu wizyjnego, system kontroli realizacji rozkładu jazdy. Pojazdy przystosowane są też dla osób niepełnosprawnych.

Kontrakt to także nowe miejsca pracy
Przewozy są realizowane zgodnie z kontraktem zawartym pomiędzy spółką Mobilis a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym we Wrocławiu jeszcze we wrześniu 2019 r. W związku z realizacją umowy przewoźnik zorganizował bazę transportową we Wrocławiu przy ul. Tyskiej 16. Docelowo Mobilis zatrudni w sumie prawie 90 osób, w tym ponad 70 kierowców. – Cieszymy się, że będziemy mogli świadczyć swoje usługi dla Wrocławia, które jest trzecim obsługiwanym przez naszą firmę miastem po Warszawie i Krakowie. Mamy nadzieję, że pasażerowie będą zadowoleni z nowych autobusów – mówi Łukasz Trzaska, Prezes Zarządu Mobilis Sp. z o.o.
12 autobusów marki Mercedes-Benz zostały dostarczone przez spółkę EvoBus Polska, z kolei pojazdy typu ISUZU przyjechały do Wrocławia za pośrednictwem dilera – firmy Busimport. W opinii Artura Konarskiego, Prezesa EvoBus Polska dzięki stosowaniu przez władze Wrocławia konsekwetnej polityki odmładzania floty, mieszkańcy miasta zyskali nowoczesne i ekologiczne autobusy miejskie: – Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego projektu dostarczając na potrzeby stolicy Dolnego Śląska w latach 2018-2020 łącznie niemal 200 autobusów miejskich Mercedes-Benz – zaznacza Konarski.
Aleksandra Tonder, Prezes Zarządu Busimport dodaje: – Jesteśmy gotowi na dostarczenie również najnowocześniejszych rowiązań związanych z ekologią. Mamy w swojej ofercie autobusy zasilane gazem CNG, jak też autobusy elektryczne mogące przejechać na jednym ładowaniu do 400 kilometrów.
Z kolei Anetta Knitter, prezes Zakładu Elektronicznego SIMS – dostawcy systemu informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu, który został zamontowany w nowych autobusach – podkreśla, że rozwiązania te mogą pozytywnie wpływać na komfort jazdy pasażerów aglomeracji wrocławskiej. – Dzięki naszym rozwiązaniom Wrocław w nowoczesny sposób wpisuje sie w trend projektowania miast przyszłości smart city – zaznacza.

Mobilis stawia na komunikację miejską
Jak podkreśla Mobilis, przewozy miejskie są dziś głównym kierunkiem rozwojowym firmy. Celem spółki jest rozwijanie dotychczasowej oferty dotyczącej komunikacji miejskiej – zwiększanie swojej obecności jako przewoźnika w miastach, w których realizuje taką usługę oraz pozyskanie kontraktów w nowych miastach. Obecnie Mobilis posiada 278 autobusów do przewozów w całym kraju, najwięcej w Warszawie – bo aż 169, w Krakowie – 79 i 30 we Wrocławiu.

Partnerzy

Facebook