Mobilis

WYDARZENIA

11 września 2019 r. (Katowice) - Międzynarodowe Targi Górnictwa, Konferencja "Elektromobilność – strategia przyszłości"

Jakim cudem w Polsce ma pojawić się milion lub więcej pojazdów elektrycznych, jak w zapowiedziach? Ile kilometrów przebiegu każdej doby powinien pokonywać e-autobus miejski, by jego zakup opłacał się samorządowi? Czy 300 km koniecznego zasięgu e-auta to niepotrzebne wymaganie? Czy Polacy w ogóle potrafią pożegnać się z wizją auta na własność? – nad takimi m.in. kwestiami dyskutowali uczestnicy konferencji „Elektromobilność – strategia przyszłości” w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wśród zaproszonych ekspertów Prezes Mobilis – Pan Dariusz Załuska – kliknij, aby zobaczyć. Organizatorzy: PTG S.A. i Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

9-10 września 2019 r. (Lublin) - Kongres Nowej Mobilności 2019

KNM 2019 był pierwszą tego typu konferencją branżową w Polsce, w pełni poświęconą elektromobilności i paliwom alternatywnym, skierowaną do polskich samorządów. Podczas wydarzenia ponad 30 włodarzy polskich miast podpisało Deklarację Miast na rzecz Rozwoju Elektromobilności. Następnie przedstawiciele polskich miast, wspólnie z praktykami rynku omawiali najlepsze rozwiązania przyczyniające się do rozwoju rynku zeroemisyjnego transportu w Polsce. Organizatorami Kongresu Nowej Mobilności 2019 było: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, oraz Związek Miast Polskich.

29 sierpnia 2019 r. (Warszawa) - Forum Transportu Publicznego – Nowe Technologie i Bezpieczeństwo

Firma Mobilis kolejny raz jako Partner uczestniczyła w sierpniowej edycji wydarzenia, które zgromadziło przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za rozwój transportu w Polsce. Podczas Forum, które zostało zorganizowane przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu, odbyły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich dotyczył przyszłości biletu na transportu publiczny, natomiast drugi elektromobilności. Podziękowania dla Mobilis za profesjonalną współpracę podczas Forum – kliknij, aby zobaczyć.

11-12 kwietnia 2019 r. (Kraków) – Konferencja "Bezpieczny Pojazd - Bezpieczny Pasażer"

Międzynarodowa Konferencja podczas której przedstawiciele czołowych europejskich producentów autobusów, przewoźników oraz specjaliści z różnych dziedzin omawiali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podróżnych. Wśród przedstawicieli przewoźników prezentację „Kierowca – najważniejszy system bezpieczeństwa w każdym pojeździe” przedstawił Pan Paweł Paruch – Kierownik Zajezdni Kraków w Mobilis Sp. z o.o. Jaki powinien być bezpieczny kierowca? Jak zagwarantować dobrego kierowcę? Jak przebiega rekrutacja oraz szkolenia kierowców w Mobilis? To główne tematy, które zostały zaprezentowane i omówione podczas wystąpienia.

1 kwietnia 2019 r. – Forum Samorządowe, „Koszty funkcjonowania komunikacji miejskiej można zmniejszyć.”

Na pytania jak podnieść jakość usług transportowych w miastach oraz jakie korzyści może przynieść samorządom zamiana miejskiej spółki na prywatnego przewoźnika odpowiedział „Forum Samorządowemu” Dariusz Załuska, Prezes Zarządu Mobilis Sp. z o.o. Rozmowę można przeczytać tutaj.

8 marca 2019 r. – Kobiety Kierowcy w Mobilis

We współpracy z MAN Polska powstał film, w którym prezentujemy dwie Panie, które na co dzień pracują jako kierowcy autobusu Mobilis w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia tutaj.

24 stycznia 2019 r. (Warszawa) – Forum Transportu Publicznego – Nowe Technologie i Bezpieczeństwo

Wydarzenie zorganizowane przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu. Ekspercką opinię dotyczącą optymalizacji miejskiego transportu zbiorowego przedstawił Dariusz Załuska – Prezes Mobilis. Prezentacja „Jak  poprawić efektywność wydatkowania środków na komunikację miejską?” została najwyżej oceniona spośród wszystkich wystąpień – kliknij, aby zobaczyć.

23-25 października 2018 r. (Kielce) - XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO

Nasi specjaliści sprawdzali nowe trendy i kierunki rozwoju transportu publicznego. Oceniali również prezentowane pojazdy z alternatywnymi źródłami zasilania.

18 października 2018 r. (Tauron Arena Kraków) - Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”

Udział w tym wydarzeniu był dobrą okazją dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w Mobilis oraz porozmawiać o możliwościach, jakie oferujemy. Organizatorem Targów był Grodzki Urząd Pracy w Krakowie.

11-12 października 2018 r. (Centrum Nauki Kopernik w Warszawie) – VII Kongres Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta

Kongres został zorganizowany przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR oraz portal Transport-Publiczny.pl. Dariusz Załuska – Prezes Zarządu Mobilis odebrał nagrodę, przyznaną przez portal Transport-Publiczny.pl, za „Świadczenie kompleksowej usługi przewozowej z wykorzystaniem największej floty autobusów hybrydowych w Polsce” – kliknij, aby zobaczyć.

16 września 2018 r. (Pałac Kultury i Nauki w Warszawie) - Konferencja „Mobilna Warszawa, Zrównoważony Transport”

Udziałem w Konferencji rozpoczęliśmy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – inicjatywę, której celem była promocja ekologicznych form podróżowania takich jak: korzystanie ze środków transportu zbiorowego, roweru, czy poruszanie się pieszo.